خیابان ستارخان - روبروی ولیعصر - ساختمان خضرا - طبقه ۳ - واحد ۳۵
۱۳۷۶ ۳۶۲۷ ۷۱ ۹۸+
info@shamimdanesh.com

شمیم دانش آفرینان پارس

ارائه خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور

انگلستان (زمینه فعالیت مؤسسه همکار)

بریتانیای کبیر از چهار ایالت انگلیس ( در جنوب ) ، اسکاتلند ( در شمال ) ، ویلز در ( جنوب غربی ) و ایرلند شمالی ( در شمال جزیره ایرلند) تشکیل گردیده است

پذیرش مقاطع مختلف تحصیلی
تحصیل در مقطع کارشناسی
طول دوره تحصیل 4 سال
زبان تحصیل انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان آیلتس 6 یا 5/5
هزینه تحصیل)

هنر و علوم انساني 12000-8000 پوند درسال

مهندسی و ریاضیات14000-8000 پوند درسال

بالينی 14000-10000 پوند در سال

امکان اخذ بورسیه خیر
حداقل معدل شرایط تحصیلی با مشاور چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 1200-1000پوند در ماه
بیمه ویزای دانشجویی با بیمه رایگان درمانی همراه است .
امکان کار دانشجویی 20ساعت کار در هفته
 
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
طول دوره تحصیل یک یا دو سال
زبان تحصیل انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان آیلتس 6 یا شش و نیم
هزینه تحصیل)

هنر و علوم انساني 15000-8000 پوند برای کل دوره فوق لیسانس چون دوره فوق یک ساله میباشد

مهندسی و ریاضیات18000-10000 پوند برای کل دوره فوق لیسانس چون دوره فوق یک ساله میباشد

باليني 20000-10000 پوند برای کل دوره فوق لیسانس چون دوره فوق یک ساله میباشد

امکان اخذ بورسیه خیر
زمان شروع ترم تحصیلی سپتامبر –فوریه
امکان اخذ بورسیه خیر
حداقل معدل شرایط تحصیلی با مشاور چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 1200-1000پوند در ماه
بیمه ویزای دانشجویی با بیمه رایگان درمانی همراه است .
امکان کار دانشجویی 20ساعت کار در هفته
 
تحصیل در مقطع دکترا
طول دوره تحصیل معمولاً 3 سال
زبان تحصیل انگلیسی
مدرک مورد نیاز زبان آیلتس 7
هزینه تحصیل) 15000-10000پوند در سال
امکان اخذ بورسیه بله ( شرایط خیلی سخت است)
زمان شروع ترم تحصیلی در هر زمانی در طول سال می توان اقدام کرد
امکان اخذ بورسیه خیر
حداقل معدل شرایط تحصیلی با مشاور چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 1200-1000پوند در ماه
بیمه ویزای دانشجویی با بیمه رایگان درمانی همراه است .
مدرک GRE حداقل نمره 300
امکان کار دانشجویی 20ساعت کار در هفته
 
تحصیل در رشته MBA
طول دوره تحصیل 12 تا 18 ماه
هزینه تحصیل) شروع از 9000 پوند در سال به بالا
زمان شروع ترم تحصیلی تایم شروع با مشاور چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 1200-1000پوند در ماه
 
تحصیل در کالج زبان
طول دوره تحصیل معمولا یکساله
هزینه تحصیل) حدود 5000 تا 9000 پوند در سال
زمان شروع ترم تحصیلی تایم شروع با مشاور چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 1200-1000پوند در ماه
 
تحصیل در رشته های گروه علوم پزشکی
طول دوره تحصیل 6-5 سال
زبان تحصیل انگلیسی
هزینه تحصیل) 30000-20000 پوند در سال
امکان اخذ بورسیه خیر
زمان شروع ترم تحصیلی فقط سپتامبر
امکان اخذ بورسیه خیر
حداقل معدل شرایط تحصیلی با مشاور چک شود .
هزینه زندگی بصورت میانگین 1200-1000پوند در ماه
بیمه ویزای دانشجویی با بیمه رایگان درمانی همراه است .
امکان کار دانشجویی 20ساعت کار در هفته

 

اطلاعات عمومی درباره انگلستان

 

پایتخت بریتانیا و انگلیس شهر لندن است و شهرهای مهم آن منچستر، بیرمنگام، نیوکاسل، لیدز، برادفورد، لیورپول، شفیلد و ... هستند.مرکز اسکاتلند شهر ادینبورو و شهر های مهم آن گلاسکو و ابردین هستند. مرکز ایالت ویلز شهر کاردیف و مرکز ایرلند شمالی شهر بلفاست است. شایان ذکر است که هر چهار ایالت تا سال 1998 از نظر سیستم آموزشی تحت نظارت مجلس عوام مستقر در لندن بودند اما با تصویب لایحه جدایی ایالات و خودمختاری آنها در بعضی زمینه ها و تشکیل مجالس جداگانه سه ایالت دیگر، دارای قوانین جداگانه و مختص ایالت خود گردیدند.
جمعیت این کشور در حدود 60 میلیون نفر و مساحت آن 220 هزار کیلومتر مربع می باشد. جمعیت این کشور از اقلیت های نژادی و مذهبی مختلفی تشکیل شده است. اکثر مردم انگلستان دارای مذهب پروتستان بوده و مسلمانان آن که جمعیت قابل ملاحظه ای ( بیش از دو میلیون نفر ) را تشکیل می دهند، اکثرا پاکستانی و بنگلادشی بوده در اکثر نقاط بریتانیا پراکنده می باشند.
در کنار ساکنان اصلی انگلستان، اقوام و نژادهای مختلفی از دیگر کشورها بخصوص از مستعمرات سابق این کشور به این سرزمین مهاجرت کرده اند . این ملیت ها عبارتند از هندی، پاکستانی، بنگلادشی، آفریقایی و چینی .
بریتانیا به علت موقعیت خاص جغرافیایی دارای آب و هوای ابری توأم با باد و باران فراوان است. تقریبا شش ماه از سال هوا سرد است و درجه حرارت هوا از چند درجه بالا تا چند درجه پایین صفر متغیر است. درجه حرارت در طول تابستان که مدت آن بسیار کوتاه است به حدود 30 درجه و گاه تا چند درجه بالا تر هم می رسد. روزهای تابستان بسیار بلند بوده ، تا حدود ساعت 10 شب هوا روشن است . بر عکس روزهای زمستان بسیار کوتاه بوده به طوری که خورشید در ساعت 8 صبح طلوع و در ساعت 4 بعد از ظهر غروب می کند.

 

سیستم آموزشی در انگلستان

 

ممکن است تا به حال برای ادامه تحصیل به فکر کشورهای مختلفی افتاده باشید. ما معتقدیم انگلستان بهترین مقصد شما برای تحصیل است. زیرا
1- زبان: انگلستان یک کشور انگلیسی زبان است. آیا تا بحال آن را با دیگر کشورهای اروپایی مقایسه کرده اید. انگلیسی زبانی است که همین الان هم شما کمی آنرا می‌دانید. یک زبان بین‌المللی است که در اینترنت، علوم، تکنولوژی، هنر، تجارت، گردشگری و غیره از آن استفاده می‌شود. انگلیسی زبانی است که در 105 کشور جهان صحبت می‌شود!
2- فاصله: آیا تا بحال به این مسئله فکر کرده اید که چقدر انگلستان به ایران نزدیک است. آن را با دیگر کشورهای انگلیسی زبان مثل استرالیا، آمریکا، کانادا، و زلاندنو مقایسه کنید. فاصله کم، زمان و هزینه تردد شما و خانواده شما از ایران را کاهش میدهد و زندگی را در حین تحصیل برایتان خوشایندتر می کند.
3- تجربه: مؤسسات و دانشگاههای انگلستان بیش از صد سال است که پذیرای دانشجویان خارجی می باشد. آنها تجربه زیادی در برآوردن نیازهای دانشجویان خارجی دارند. شما و مشکلاتتان را راحت درک می کنند.
4- کیفیت: استانداردهای کیفی مؤسسات و دانشگاههای انگلستان از بالاترین سطح جهانی برخوردارند. مسلما شما نمی خواهید پس از صرف این همه هزینه و انرژی از دانشگاهی فارغ التحصیل شوید که کیفیت آن زیر سوال باشد!
5- ورودی: در انگلستان بیش از 2500 مؤسسه آموزشی پذیرای دانشجویان خارجی هستند. معمولاً امتحان ورودی (کنکور) وجود ندارد. در صورتی که شما دارای پیش‌نیازهای لازم باشید، ما قطعاً شما را وارد یکی از بهترین دانشگاه خواهیم کرد.
6- مدرک تحصیلی : مدرک تحصیلی که شما در انگلستان با آن فارغ التحصیل می شوید در تمام دنیا معتبر خواهد بود در واقع برگ برنده در دست شما خو اهد بود.
7- کار: پس از فارغ‌التحصیلی، مدرک تحصیلی شما از انگلستان، پایه‌ای محکم برای ساختن آینده کاری ‌تان در ایران، انگستان و یا هر نقطه دیگری از جهان خواهد بود.
8- مدت تحصیل: اگر انگلستان را با کشورهای دنیا مقایسه کنید متوجه خواهید شد که دوره لیسانس در اکثر کشورها 4 سال است، در حالی که در انگلستان تنها 3 سال به طول می انجامد و فوق‌لیسانس تنها 1 سال به درازا می‌کشد که این مساله خود از لحاظ شهریه و هزینه زندگی به نفع شما است.
9- بیمه درمانی : اگر دوره تحصیلی دانشجویان خارجی بیشتر از 9 ماه باشد بیمه درمانی آنها در انگلستان رایگان است
10- اجازه کار: معمولاً به دانشجویان خارجی 20 ساعت در هفته اجازه داده می‌شود تا برای خود کمی درآمد کسب کرده و یا آن را صرف هزینه‌های زندگی‌شان کنند.
11- نحوه تدریس: مؤسسات و دانشگاههای انگلستان از روش‌های آموزشی و آزمایشی مختلفی استفاده می‌کنند. آن‌ها از آخرین تکنولوژی و اطلاعات سود می‌برند.
12- جامعه: انگلستان کشوری بین‌المللی برای تحصیل و همچنین سفر و زندگی می باشد. انگلستان دارای جامعه‌ای می باشد با افراد گوناگون و روشنفکر و جامعه‌ای است با فرهنگ‌های متعدد، فقط چنین جامعه ای می تواند پذیرای افراد خارجی باشد تا شما در آن احساس غربت نکنید
13- تفریح : در انگلستان فرصت‌های بسیاری برای استفاده از تفریحات، ورزش، محل‌های تفریحی و دیدنی وجود دارد. دانشجویان خارجی می توانند در اوقات فراغت از این فرصت ها بهره مند شوند.
14- سفر: بازدید از شهرها و روستاهای انگلستان آسان و ارزان است زیرا مسافت زیادی بین آن‌ها وجود ندارد و شما می توانید از تخفیف دانشجویی برخوردار شوید. شما همچنین می‌توانید ظرف چند ساعت با اتوبوس، قطار یا قایق به دیگر کشورهای دیدنی قاره اروپا سفر کنید و از بودن و دیدن آنها لذت ببرید.
15- تنهایی بی تنهایی: بیش از 250000 هزار دانشجوی خارجی در انگلستان وجود دارد. ایرانیان زیادی نیز در انگلستان وجود دارند که یا مشغول کسب و کارند یا تحصیل. شما در انگلستان تنها نیستید.

 

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان باتوجه به شهر محل زندگی و نوع زندگی هر فرد متفاوت میباشد اما برای آنکه پیش بینی مناسبی در مورد هزینه زندگی در انگلستان داشته باشید موارد زیر خدمت شما اعلام میگردد.
به صورت کلی هزینه زندگی در انگلیس بر حسب شهر محل زندگی به دو قسمت تقسیم میگردد.
الف –هزینه زندگی در لندن
هزینه زندگی در شهر لندن از نظر سفارت انگلستان حدودا ماهی 1200 پوند در نظر گرفته میشود (و بر همین اساس هم دانشجو میبایست حساب بانکی خود را که به سفارت نشان میدهد بر مبنای همین عدد باشد) . بنابراین به طور مثال اگر کسی میخواهد مثلا 9 ماه در لندن زبان انگلیسی بخواند میبایست حدودا 11000 پوند را در نظر بگیرد
ب –هزینه زندگی درخارج از لندن
هزینه زندگی در خارج لندن از نظر سفارت انگلستان حدودا ماهی 1000 پوند در نظر گرفته میشود (و بر همین اساس هم دانشجو میبایست حساب بانکی خود را که به سفارت نشان میدهد بر مبنای همین عدد باشد) . بنابراین به طور مثال اگر کسی میخواهد مثلا 9 ماه در غیر لندن (مثلا منچستر) زبان انگلیسی بخواند میبایست حدودا 9000 پوند را در نظر بگیرد.
لازم به ذکر است این عدد بر اساس نوع زندگی هر فرد تغییر میکند اما به صورت کلی این عدد ، عدد مناسبی برای محاسبه هزینه زندگی شما در بریتانیا میباشد.
سوالات متداول:
•    اگر مادو نفر باشیم ( مثلا زن و شوهر ) هزینه زندگی ما چقدر است؟
در اینصورت میبایست برای شهر لندن حدودا ۱۸۰۰ تا ۲۵۰۰ پوند برای دو نفر در نظر گرفت که این بستگی به نوع محل اقامت دارد
اما در صورت انتخاب شهری غیر از لندن ، حدودا ۱۵۰۰ تا۲۰۰۰ پوند برای دو نفر را میتوان در نظر گرفت.
•    هزینه یک دوره نه ماهه زبان ( یک دوره کامل زبان ) با زندگی درشهرلندن به صورت تقریبی چقدراست؟
حدودا دوره زبان یکساله بین ۵۰۰۰ تا ۹۰۰۰ میباشد که ما بر فرض میانگین عدد ۶۰۰۰ را در نظر میگیریم و هزینه زندگی حدودا ماهی ۱۲۰۰ پوند. بنابراین هزینه تقریبی نه ماهه زبان در انگلستان میشود :
۵۰۰۰+۱۱۰۰۰=۱۶۰۰۰
بنابراین هزینه تقربی یک دوره کامل زبان به همراه زندگی در شهر زیبای لندن حدود ۱۶۰۰۰پوند میشود.
•    هزینه یک دوره نه ماهه زبان ( یک دوره کامل زبان ) به همراه زندگی در خارج از لندن به صورت تقریبی چقدراست؟
حدودا دوره زبان یکساله بین ۵۰۰۰تا ۹۰۰۰ میباشد که ما بر فرض میانگین عدد ۵۰۰۰را در نظر میگیریم و هزینه زندگی حدودا ماهی ۱۰۰۰ پوند. بنابر این هزینه تقریبی یک دوره کامل زبان به همراه زندگی درخارج لندن حدود ۱۴۰۰۰ پوند میشود.

 

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در رشته ها و مقاطع مختلف با توجه به کیفیت و رده کالجها و داشگاهها بسیار متغیر میباشد،حدود هزینه ها(فقط هزینه پرداختی جهت تحصیل) را میتوان به طور تقریبی طبق جدول زیر تخمین زد:

 

دوره تحصیلی هزينه های سالانه (پوند) طول دوره تحصیل
كالج زبان حدودا 5000 تا 9000 پوند برای دوره یکساله بدیهی است اگر دوره کوتاهتر باشد این عدد کاهش پیدا میکند
دوره های كارشناسی

هنر و علوم انساني 12000-8000 پوند درسال

مهندسی و ریاضیات 14000-8000 پوند درسال

بالينی 14000-10000 پوند درسال

سه تا چهار سال
رشته های علوم پزشکی 30000-20000 پوند در سال 5 سال
دوره های كارشناسی ارشد

هنر و علوم انسانی 15000-8000 پوند برای کل دوره فوق لیسانس چون دوره فوق یک ساله میباشد

مهندسی و ریاضیات18000-10000 پوند برای کل دوره فوق لیسانس چون دوره فوق یک ساله میباشد

بالینی 20000-10000 پوند برای کل دوره فوق لیسانس چون دوره فوق یک ساله میباشد

کل دوره فوق لیسانس با احتساب پایان 12 ماه می باشد
دوره های دكترا 15000-10000پوند در سال دوره دکترا معمولا 3 سال میباشد
MBA 9000پوند به بالا یك سال و در بعضی از دانشگاهها تا 18 ماه

لازم بذکر است هزیه های فوق تقریبی بوده و امکان دارد در دانشگاههای درجه یک تفاوت زیادی در قیمت مشهود باشد.
برخی دوره های دانشگاهی (مانندMBA)در کالجها زیر نظر داشگاه برگزار میشود، که در این موارد هزینه ها بسیارکمتر نسبت به دانشگاهها می باشد.

 

دوره های زبان انگلیسی

تعداد کالج های زبان در بریتانیا بسیارند و از کیفیت های متنوعی برخوردارند. کالج هایی از کیفیت بالاتری برخوردارند که مورد تایید موسسات بریتیش کانسیل(BritishCouncil) و انگلیش یو کی (English UK) قرار گرفته باشند.
بالغ بر ده‌ها کالج زبان در انگلستان وجود دارند که در تقریبا در تمامی شهرهای آن پراکنده اند. موسسات ارزیابی این کالج‌ها به صورت دوره ای صلاحیت و کیفیت خدمات آنها را مورد ارزیابی قرار می دهند. قیمت کالج‌ها بسیار متنوع است. قیمت گذاری در این کالج‌ها بر چند مبنا انجام می شود:
1- کیفیت خدمات و سرویس ها
2- نام موسسه و میزان شناخته شده بودن آن
3- اعتبار آن نزد موسسات بریتیش کانسیل و انگلیش یو کی.
4- اعتبار آن نزد بوردر ایجنسی (Border Agency)
5-نوع دوره‌های ارائه شده (دوره‌های تخصصی و امتحانات بین‌المللی از قیمت‌های بالاتری برخوردارند)
6- کیفیت امکانات جانبی
7- محل واقع شده در شهر (جنوب لندن عموما به شکل معنا داری از شمال آن گران تر است)
8- هدف گذاری قیمتی خود کالج
9- مدت زمان دوره
چگونگی انتخاب دانشجو
در مقایسه با دانشگاه ها، ارائه پذیرش از سوی کالج‌ها شرایط ساده تری دارد. داشتن سطح زبان مناسب برای شروع دوره مهمترین ملاک هر کالجی می باشد. بررسی سطح زبان متقاضیان به چند شکل انجام می شود: 1- ارائه نتیجه امتحانات بین‌المللی IELTS , TOEFL 2- شرکت در آزمون ورودی کالج‌ها که توسط نمایندگان آنها در کشورهای مختلف برگزار می‌شود 3- شرکت در آزمون‌های آنلاین کالج‌ها که توسط نمایندگان آنها در کشور مبدا برگزار می شود. مدارک نشان دهنده پشتوانه مالی مناسب نیز از جمله مستنداتی است که پس از ارائه پذیرش می بایست ارائه شود. ناگفته نماند که اغلب این موسسات، و سفارت انگلستان ترجیح می دهند تنظیم این مستندات، برای اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی از طریق نمایندگی‌های رسمی این کالج‌ها در آن کشور مبدأ انجام شود.

 

دوره های تحصیل در انگلستان

Bachelor(دوره لیسانس)


‌برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌های‌ انگلستان‌ گذراندن‌ موفقیت‌آمیز امتحانات‌A-Level حداقل‌ در دو درس‌ الزامی‌ است.
دارندگان‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ از بیشتر كشورها نیز برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌های‌ انگلستان‌ باید امتحانات‌ فوق‌ را بگذرانند. البته‌ طی‌ سالیان‌ گذشته‌ در مواردی‌ دانش‌آموزان‌ سال‌های‌ آخر كالج‌ها و دبیرستان‌های‌ جامع‌ از طریق‌ تكمیل‌ برگ‌ مخصوص‌ و جایابی‌ مركز گزینش‌ دانشگاهی‌(UCCA) مجوز ورود به‌ دانشگاه‌ها را یافتند.
بدین‌ صورت‌ كه‌UCCA مكاتبات‌ لازم‌ را با دانشگاه‌های‌ انتخابی‌ انجام‌ داده‌ و پس‌ از مدتی‌ متقاضیان‌ واجد شرایط‌ را به‌ دانشگاه‌ معرفی‌ می‌كند و دانشگاه‌ نظرات‌ خود را در مورد عدم‌ پذیرش، پذیرش‌ بدون‌ قید و شرط‌ و یا پذیرش‌ با شرط‌ نمره‌ در دروس‌ مخصوص‌ و مصاحبه‌ اعلام‌ می‌كند.
در صورتی‌ كه‌ نمرات‌ دانشجو از حد نصاب‌ لازم‌ كمتر باشد، دانشگاه‌ در ضمن‌ مصاحبه‌ با دانشجو مشكل‌ را رفع‌ یا او را به‌ دانشگاه‌ها یا كالج‌های‌ دیگر معرفی‌ می‌كند. داوطلبان‌ بالای‌ 23 سال‌ در صورت‌ داشتن‌ سابقه‌ كاری‌ مرتبط‌ با رشته‌ می‌توانند بدون‌ پشت‌ سر نهادن‌ دوره‌های‌A-Level به‌ عنوان‌Mature Student وارد دانشگاه‌ شوند.
با سه‌ سال‌ تحصیل‌ یا چهار سال‌ تحصیل‌ با كار توأم‌(Sandwich Course) است. البته‌ داوطلبین‌ بدون‌ دارا بودن‌ نمره‌A-Level می‌توانند در برخی‌ از دانشگاه‌ها دوره‌Bachelor را به‌ شرط‌ پشت‌ سر نهادن‌ یك‌ سال‌ ابتدایی‌(FoundationYear) آغاز كنند كه‌ در مجموع‌ این‌ دوره‌ چهار سال‌ تحصیلی‌ است. مدرك‌ دوره‌Bachelor به‌ دو نوع‌Honours وOrdinary تقسیم‌ می‌شود و مدرك‌Honours خود به‌ چهار نوع‌Second 1 (and 2), First وThird تقسیم‌ می‌شود.
بدیهی‌ است‌ كه‌ مدرك‌Honours - First بالاترین، وOrdinary پایین‌ترین‌ سطح‌ را دارد. دوره‌های‌Bachelor چهار سال‌ تحصیلی‌ وSandwich Course ، علاوه‌ بر سه‌ سال‌ تحصیل، كار نظارت‌ شده‌ در كارخانه‌ را به‌ همراه‌ دارد كه‌ معمولاً‌ به‌ صورت‌ دو شش‌ ماه‌ یا یك‌ سال‌ كارورزی‌ بین‌ سال‌های‌ تحصیل‌ است. این‌ دوره‌ جنبه‌ عملی‌ یا كاربردی‌ و حرفه‌ای‌ دارد و امكان‌ اشتغال‌ بیشتری‌ را فراهم‌ می‌آورد.
M.Phil
علاقه مندان به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد می توانند با یک سال تحقیق موفق به اخذ مدرکM.Phil گردنداین‌ دوره‌ اولین‌ مرحله‌ دوره‌ دكترا(Ph.D) است، اما به‌ صورت‌ مستقل‌ نیز بعد از دوره‌های‌Bachelor یاMaster در بعضی‌ از دانشگاه‌ها و رشته‌ها ارایه‌ می‌شود.
این دوره یکی دیگر از انتخابها برای خواندن دوره فوق لیسانس می باشد. اما معمولا دانشجویانی این دوره را انتخاب می نمایند که خواستار خواندن دکتری پیوسته باشند. در این دوره هیچگونه کلاسی برگزار نمی شود و طول دوره 2 سال بوده و به دانشجویانی که این دوره را می گذرانند مدرک Mphil(فوق لیسانس پژوهشی) داده می شود. وزارت علوم ایران این دوره را معادل فوق لیسانس ارزشیابی می نماید.

دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان :
در این بخش توضیحاتی مختصر جهت دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان را دارند آمده است.
متقاضیان تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان بایستی درخواست خود را حداقل یک سال قبل از شروع تحصیل جهت ارائه به دانشگاه برای ما ارسال نمایند.
از آنجا که هر دانشگاه شرایط ورودی خاص خود را دارد بایستی زمان کافی برای بررسی مدارک متقاضی و ارسال تقاضا به دانشگاه ( دانشگاه ها ) وجود داشته باشد.
شرایط عمومی جهت شرکت در کارشناسی ارشد در انگلستان
جهت شرکت در دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان متقاضی بایستی مدرک دوره کارشناسی خود را در دست داشته باشد. بعضی از دانشگاه های انگلستان مدارک دوره کارشناسی بعضی از کشورها را جهت ورود به دوره کارشناسی ارشد در انگلستان معتبر نمیدانند. بنابراین قبل از اقدام اخذ پذیرش مدارک دوره کارشناسی بایستی به معادل آن در انگلستان تبدیل شود.
سوابق تحصیلی
جهت اقدام برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان سوابق تحصیلی متقاضی مورد نیاز است و موفقیت آمیز بودن دوره های تحصیلی قبلی در نتیجه دادن پذیرش از طرف دانشگاه اهمیت بسیاری دارد.
ریز نمرات: Transcript
دانشجویانی که تقاضای تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد در انگلستان را دارند میبایست ریز نمرات خود، از دوره تحصیلی دیپلم تا اتمام کارشناسی را ارائه نمایند. ریز نمرات بایستی توسط مترجم رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. بعضی از دانشگاهها ممکن است تقاضای دو نسخه از ریز نمرات را نمایند.
IELTS
اغلب دانشگاهای انگلستان داشتن آیلتس موفقیت آمیز را به عنوان یکی از پیش نیازهای ورود به دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان از متقاضی درخواست میکنند. بعضی از دانشگاها ممکن است تافل را نیز بپذیرند. در صورتی که دانشجو تحصیلات قبلی خود را در محیطی نسبتا انگلیسی زبان گذرانده باشد و مدارکی دال بر تواناییهای خود در خصوص مهارتهایش در زبان انگلیسی ارائه نماید دانشگاه ممکن است او را از گذراندن امتحان آیلتس معاف کند.
GMAT : Graduate Management Admission Test
متقاضیان تحصیل در کارشناسی ارشد در انگلستان در رشته های مدیریتی , علاوه بر احراز شرایط عمومی و آیلتس ممکن است نیاز به گذراندن موفقیت آمیز امتحان GMAT نیز داشته باشند.
تجربه کاری : Work Experience
برای شرکت دربعضی از دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان داشتن تجربه کاری به عنوان یک پیش نیاز است. برای مثال برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد MBAs ، متقاضی نیاز به تجربه کاری حداقل 2 تا 3 سال دارد.
رزومه : Resume - (CV) Curriculum Vitae
رزومه یکی از اجزای مهم برای تقاضای تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد در انگلستان است. تهیه یک رزومه مناسب در نتیجه اعطای پذیرش تحصیلی اهمیت بسیار زیادی دارد. رزومه بایستی شامل اطلاعات دقیقی از متقاضی در زمینه های تحصیلی و کاری باشد.
جهت اطلاعات بیشتر در زمینه تهیه رزومه مناسب فرم مشاوره تحصیلی را تکمیل نمائید.
معرفی نامه ( توصیه نامه) : Letter of Recommendation
این نامه نقش بسیار مهمی را در اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان به خصوص در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا دارد که در واقع نامه ای است که توسط فردی که متقاضی را در زمان تحصیل میشناسد نوشته و امضا میشود. نویسنده این نامه بایستی موقعیت خود را در نامه بنویسید (مثلا استاد فیزیک) و قید کنید که برای چه مدتی و تا چه اندازه متقاضی را میشناسد و دلایل توصیه تحصیل در آن رشته خاص برای متقاضی را عنوان نماید.
بعد ازاخذ پذیرش از دانشگاه فرم توصیه نامه به همراه مدارک پذیرش برای متقاضی از طرف ما ارسال خواهد شد.
معمولا ارائه دو توصیه نامه از طرف 2 معرف توصیه میشود.
اظهار نامه: Statement of Purpose
نوشتن اظهارنامه در زمان اخذ پذیرش تحصیلی دوره های کارشناسی ارشد و دکترا نقش بسیار مهمی را دارد . چون معمولا مسئولین دانشگاه در عدم حضور دانشجو تصمیم به اعطای پذیرش تحصیلی میگیرند این مدرک در معرفی دانشجو و نهایتا در تصمیم گیری دانشگاه بسیار با اهمیت است که در آن نامه دلایل انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی و همچنین دلایل کافی مبنی بر به پایان رساندن دوره توسط متقاضی بایستی گنجانده شود.
Pre-Master(آمادگی برای دوره فوق لیسانس)
این دوره برای اینکه دانش آموزان را با زبان انگلیسی و مهارت‌های مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آشنا کند،طراحی شده است.
در حقیقت با گذراندن این دوره ورود به مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان تضمین می شود.
Pre-PhD
این دوره آمادگی لازم را جهت تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان فراهم می کند.علاوه بر این، دوره PhDرا بطور موفقیت آمیزی تضمین می کند.
این دوره که شامل کلاسهای زبان فشرده که با روش های تحقیقی، آموزش مهارت های مطالعاتی و تالیفPhDمی باشد تا موفقیت مطلوبی را در دانشگاه تضمین کند.
شما بهترین آمادگی ممکن برای دکترای خود را با آموزش آزمون سطح بالا برای آیلتس و روش های تخصصی بسیاری را در تخصص خود کسب می کنید. همچنین روش تالیف دکترا به شما امکان پیشرفت در زمینه ی تحقیقتان را می دهد که در نهایت به نفع تزتان خواهد بود.
طول دوره شش یا نه ماه می باشد.
دکترا
دوره دکتری در کشور انگلستا ن غا لبا تنها بر اساس تحقیق صو رت می پذ یرد. در این دوره دانشجو باید بر اساس تحصیلات قبلی و علائق خود و آمادگی و پذیرش استاد راهنما موضوعی را انتخاب کرده، مجهولی را کشف و تحقیق نوینی را ارائه دهد. این دوره به طور متوسط سه سال به طول می انجامد.
قابل توجه است اخیرا در بعضی از دانشگاه ها در رشته علوم تربیتی(Education)به صورت ترکیبی از کلاس و تحقیق ارائه می شود.این دوره‌ منحصراً‌ با پژوهش‌ است‌ و در این‌ پژوهش‌ باید مجهولی‌ كشف، یا موضوع‌ جدیدی‌ در یكی‌ از رشته‌های‌ علوم‌ ارایه‌ شود. مدت‌ متوسط‌ این‌ دوره‌ سه‌ سال‌ است‌ و در بعضی‌ موارد برای‌ بالا بردن‌ توان‌ نظری‌ دانشجو چند درس‌ یا سمینار نیز ارایه‌ می‌شود.
در نظام‌ تحصیلی‌ انگلستان‌ اخذ مدرك‌Ph.D. مستقیماً‌ پس‌ از دوره‌Bachelor نیز ممكن‌ است، كه‌ در این‌ صورت‌ بایستی‌ وضعیت‌ علمی‌ كاملاً‌ مطلوبی‌ داشته‌ باشد.
تبصره: مدرک دوره ph.D(چنانچه تاریخ شروع به تحصیل بعد از اول سپتامبر 2010 باشد) صرفاً در صورت داشتن مدرک Masterقابل بررسی و ارزشیابی است.
دوره A-Level
یکی از مقاطع برای تحصیل در انگلستان A-Level می باشد. این دوره مناسب برای سن ۱۵ سال به بالا و کسانی که خواستارتحصیل دردوره ‌های دارای اعتبار بین‌المللی و ورود به بهترین دانشگاه‌ها هستند می باشد.
در این دوره دانشجویان سه یا چهار درس را می خوانند و هرچه نمره ی A-level کسب شده بالاتر باشد، شانس ورود دانشجو به دانشگاه رده بالا بهتر خواهد بود ورود به  این‌دوره‌باشركت‌درامتحانات‌مربوطبهسالدهمواخذگواهینامه‌General Certificate Secondary Education (G.C.S.E)  و پایان سال دهم (دوم دبیرستان در نظام آموزشی سابق ایران) امکان پذیر می باشد. كسانی‌ كه‌ مایل‌ به‌ ادامه‌ تحصیل‌ در دوره های دانشگاهی هستند، باید پس‌ از گرفتن‌ گواهینامه‌ G.C.S.Eدوره‌ A-Level  را که دو سال به طول می انجامد با موفقیت‌ بگذرانند.
نمرات دروس دورهA-level به صورت  A.B.C.D.E درجهبندیشده است و کسانی که حداقل در دو درس نمره های A.B.C را کسب نمایند مستقیمأ وارد دانشگاه می شوند (رتبه دانشگاه ارتباط مستقیم با این نمرات خواهد داشت)  وافرادیکهنمرهآنانE.D باشد نمی توانند وارد دورهBachelor  (لیسانس ) شوند و وارد دوره های پایین تر H.N.Dیا مراکزی با کیفیت پایین می شوند.
دوره هایA-Level ازابتدابهصورتتخصصیگروهبندیمیشوند. ودانشآموزانبراساسعلایقوتواناییهاواردA-Level تخصصی مرتبط به رشته مورد علاقه می شوند.
به طور مثال : علاقه مندان به رشته پزشکی میبایست از ابتدا وارد دوره A-Level in Medicine شوند.
دوره فاندیشن ( Foundation Program )
دوره فاندیشن ( Foundation Program )  یک دوره تمام وقت برای دانشجویان خارجی كه دوره دبیرستان را پشت سر گذاشته اند و در دوره دیپلم نمره های خوبی گرفته اند برنامه ریزی شده است. این دوره فاندیشن جهت افرادی كه تمایل برای ورود مستقیم به دانشگاه های انگلستان را دارند و  بدلیلتفاوتهایسیستم آموزشی کشور انگلستان و ایران واجد شرایط نیستند نیز توصیه میشود.
دورهIFP  (International Foundation Program)دانشجو را جهت ورود به دانشگاه، در رشته های كارشناسی آماده می كند و مجموعه ای است از تحصیل در دروس دانشگاهی انتخابی دانشجو و هم چنین انگلیسی در سطوح دانشگاهی و مهارت های تحصیلی.
در انتهای هر دوره دانشجو آگاهی لازم را از درس مورد نظر خواهد داشت به علاوه توانائی های خود را در زمینه مهارتهای دانشگاهی و زبان برای ورود به دانشگاه در دوره های كارشناسی افزایش می دهد. دانشجو جهت ورود به این دوره IFP بایستی بتواند مداركی دال بر نشان دادن وضعیت هوشی خوب و استاندارد و درجه زیادی از انگیزه و سطح مناسبی از زبان انگلیسی از خود نشان دهد.
دانشجویان خارجی در صورتی كه برای این دوره اقدام نمایند شانس زیادتری برای ورود به رشته دانشگاهی خواهند داشت, به شرطی كه دوره را با موفقیت و با نمره های مورد نیاز پشت سر بگذارند و شرایط ورودی رشته مورد نظر را داشته باشند. دوره های پیش دانشگاهی برای دانشجویانی است كه در كشورهایی تحصیل كرده اند كه مدارك آنها در انگلستان شناخته شده نباشد. عموما دانش آموزان باید نمره های خوبی از دروس خود در كشورشان داشته باشند تا بتوانند برای این دوره ها اقدام كنند.
این دوره شامل آمادگی برای زبان انگلیسی چه به صورت همزمان با مطالعه دروس دانشگاهی یا ( فقط برای خود دوره انگلیسی ) می باشد تا دانشجو مهارتهای زبان انگلیسی خود را افزایش دهد.حداقل سن برای ورود به این دوره،۱۷ سال تمام میباشد دانش آموزانی که هنوز دیپلم نگرفته اند بایدبجای دیپلم یک سال GCSEرا بگذرانند وهمچنین دارا بودن دیپلم کشور ایران هم الزامی میباشد.برای ورود به Foundationحداقل سطح زبان intermediate (بالای مقدماتی) موردنیازمی باشد که حدود IELTS 4.5 می باشد
دوره GCSE
‌تحصیلات‌ در انگلستان‌ از پنج‌ سالگی‌ آغاز می‌شود و طی‌ یك‌ دوره‌ پنج‌ ساله‌ ابتدایی‌ كودكان‌ با محیط‌ و نحوه‌ آموزش‌ و شرایط‌ محل‌ تحصیل‌ آشنا شده‌ و وارد دوره‌ متوسطه‌ می‌شوند كه‌ روابط‌ منظم‌تری‌ دارد.

 

شرایط ورود به دوره ۵ ساله پزشکی در انگلستان برای دانشجویان خارجی :
متقاضیانی که از خارج انگلستان علاقمند به تحصیل در انگلستان رشته پزشکی هستند بایستی در نظر داشته باشند که هر ساله فقط تعداد محدودی از متقاضیانی که از خارج از اتحادیه اروپا درخواست تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان را دارند میتوانند در این رشته پذیرفته شوند.
متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی که در خارج از انگلستان تحصیل کرده اند بایستی دوره هایGCSE ویا معادل آن را انجام داده باشند. بنابراین از دانشجویان خواسته میشود تا مدارک لازم را به منظور استاندارد بودن آموزش قبلی خود , در زمان تقاضا یپذیرش در رشته پزشکی ارائه دهند.
دانشجویان خارجی می بایست دوره های A-Level را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند تا بتوانند در رشته پزشکی در انگلستان پذیرفته شوند.
تست دیگری که متقاضیان رشته پزشکی بایستی با موفقیت پشت سر گذارند، BioMedical Admissions Test(BMAT ) است که یک بار در سال برگزار میشود .این تست به عنوان پیش نیاز ورود به دانشگاه های برتر است.
معمولا انتقال دانشجو از کشورهای دیگر برای تحصیل در رشته پزشکی به انگلستان غیرممکن است.

 


هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان :

بدلیل ماهیت این دوره , هزینه های تحصیلی هر سال تحصیلی تقریبا یکسان است ( بدون احتساب ضریب تورم ).زمانی که دانشجو برای رشته پزشکی در انگلستان اقدام میکند بهتر است کل هزینه تحصیلی در ۵ سال را در نظر بگیرد.
هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان برای دانشجویان خارجی :
 دانشجویان خارجی درصورت پذیرفته شدن در رشته های پزشکی در انگلستان بایستی هزینه های تحصیلی که حدودا سالیانه حدود ۲۰ تا ۳۰هزار پوند می باشد را پرداخت نمایند و در زمان اقدام جهت اخذ پذیرش در پزشکی در انگلستان, دانشجویان بایستی بتوانند توانائی مالی خود جهت پرداخت هزینه های تحصیلی در این رشته در مدت ۵ سال را  نشان دهند

 


تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان

مدت تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان ۵سال می باشد و لازمه ورود به این رشته ،گذراندن دوره A-Level میباشد .ناگفته نماند که دانشجویان بعد از گذراندن این دوره با کسب نمرات عالی و با قبولی در آزمونUK CAT  می توانند مجاز به انتخاب این رشته شوند.
بدیهی است که اخذ مدرک دندانپزشکی از دانشگاه های انگلستان آینده کاری و زندگی کسانی که در این رشته تحصیل می کنند را تضمین میکند.
همینطور تحصیل در انگلستان فرصتی بسیار عالی برای دانشجویان رشته دندانپزشکی می باشد که علاوه بر گذراندن دوره های تئوری مهارت های عملی آنها هم به دلیل گذراندن دوره هایی در بیمارستانها، موسسات خدمات اجتماعی، مدارس و مراکز تحقیقاتی بسیار بالا خواهد بود .


تحصیل در رشته دارو سازی در انگلستان

کسانی که درایران دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی باشند وهدف آنها تحصیل در انگلستان در رشته داروسازی می باشد  می باید در ابتدا دوره ای به نام  Foundation in Pharmacyو یا A-Level  رادرکالج های معتبرانگلستان که معمولا  تاریخ شروع این دوره در ماه سپتامبر و ژانویه است که طول دوره به مدت ۹ ماه ودو سال درA-Level  می باشد را بگذرانند . دانش آموزان در این کالج ها دروس تخصصی همچون زیست، شیمی، علوم آزمایشگاهی، ریاضی وفیزیک را باید پاس کنند و همچنین دانش آموزان درطول این دوره  برای مصاحبه های ورودی دانشگاه آماده می شوند.


(Physiotherapy) تحصیل در رشته فیزیوتراپی در انگلستان

%۹۰از فارغ‌التحصیلان رشتة فیزیوتراپی مستقیماً وارد مشاغل حرفه‌ای می‌شوند. این مقدار برای صعود ۱۸پله‌ای این رشته در جدول اشتغال‌به‌کار فارغ‌التحصیلان به رتبه ششم کافی بوده‌است. تقاضای ورود به این رشته حتی از قبل از اعمال شهریه ۹۰۰۰پوندی نیز بسیار بیشتر شده، به‌طوری‌که تعداد افراد واردشده به این رشته در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته‌است. در نتیجه، در سال ۲۰۱۷بیش از ۵۰ دانشگاه و کالج دوره‌های کارشناسی فیزیوتراپی یا سایر رشته‌های مرتبط مانند اُستئوپاتی osteopathy یا کایروپراکتیکchiropracticرا ارائه خواهند داد. شرط ورود به این رشته در بسیاری از دانشگاه‌های برجسته دارا بودن مدرک A-Levelیا مدرکی معادل آن در دروس زیست‌شناسی و در برخی دانشگاه‌ها مدرکی در یکی از دروس علوم پایه یا ریاضی است.جامعة فیزیوتراپی در بریتانیا the Chartered Society of Physiotherapy اعتبار تمام مدارک این رشته را تأیید می‌کند.
تنها چهار سال از عمر رتبه‌بندی این رشته به‌صورت مستقل می‌گذرد. این رشته پیش از این به‌عنوان بخشی از جدول «سایر رشته‌های مرتبط با پزشکی» ارزیابی می‌شد.

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه شمیم دانش آفرینان پارس می باشد. - نقشه سایت
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top